❌ Перша помилка. Завищення цін.
Ми думаємо, що донор сидить за океаном і знає про Україну максимум по карті. А про те скільки коштує оренда квадратного метра в Києві навіть уявлення не має. Поки ми йому не напишемо. От насправді, перша дуже велика типова помилка – це завищення цін.
✅ Наша порада
Пам’ятайте, навіть якщо донор сидить за океаном він може все проконтролювати в дуже простий спосіб. На кожне оголошення приходить тисячі приблизно однакових заявок, одного розміру і схожими потребами. У такий спосіб можна швидко за середніми показниками побачити хто завищив.
❌ Друга помилка. Заниження цін.
Є дуже багато організацій, які насправді занижують бюджет, особливо в на частині робіт і послуг. Для чого? Щоб виграти проект. Але халепа виходить, коли ви потім починаєте реалізовувати проект і в вас реально не вистачає ресурсів.
✅ Наша порада
Пишіть проект не для того щоб виграти, а для того щоб виконати
❌ Третя помилка. Не читати інструкцію до бюджету.
Виявляється, що це не всі читають інструкцію до бюджету від донора. Це дуже важлива частина. Наприклад часто там вказується, що закупівля обладнання і розробка сайтів не підтримується. Тому не варто витрачати час і це вписувати в бюджет. Це одзнозначно знижує ваші шанси отримати інвестування.
✅ Наша порада
Пам’ятайте принцип: дозволено все, що не заборонено донором, що заборонено донором це не дозволено!
Про все це (і не тільки) детальніше на курсі SME2027.
Реєстрація 👇