Категорії
BLOG

Як розставити пріоритети в бізнесі?

Безпощадний світ БІЗНЕСУ вимагає чітких відповідей на ці питання. Якщо, ви звісно, не хочете залишитися поза його межами, радимо зберігати спокій і рухатися наміченою «дорожньою картою». City Profit ділиться своїми чіт-кодами пріоритетів.

Правило 80/18/2

Ми малість по-своєму інтерпретували принцип Парето.
🔑 В чому суть?

80% – будь-якої групи людей (компанії, команди, країни тощо) безнадійні скептики. Навіщо щось змінювати, коли так комфортно «плисти» за течією? У відповідь на будь-яке ваше прохання чи пропозицію приготуйтеся отримати від них шквал сумнівів.
18% – прагматичні оптимісти. Вони знають, що і як потрібно змінити. І навіть намагаються це зробити.
2% – ідейні реалісти. Генерують і створюють: змінюють себе і все довкола. Висловлюючись книжковими фразеологізмами – це «двигун людства».

Як розставити пріоритети в бізнесі? 2

Наприклад, ви вирішили запускати новий бізнес-проект і вам потрібна підтримка. 
📍 80% вашого оточення скаже: «Куди ти лізеш? Краще не ризикуй!». 
📍 18% – «Не знаю, що з цього вийде, але спробуємо». І лише 
📍 2% візьмуться щиро допомагати втілювати ваш план «по захопленню Всесвіту».
Здогадуєтеся, до якої категорії відноситься команда «City Profit»? Впевнені, що так! А кого відноситеся ви?

Важливо/неважливо – терміново/нетерміново

Це правило тайм-менеджменту ми підглянули в Ейзенхауера.
🔑 В чому суть?

Аби не займатися дурницями ми розділяємо справи на чотири квадрати по осях «терміновості» і «важливості».

Як розставити пріоритети в бізнесі? 3

📍 Зберігайте чистоту в квадраті А. Передоручайте звідси все, що тільки можна. Якщо у вас завжди багато «термінових і важливих» справ – ви щось робите неправильно.
📍 Найкращі справи в квадраті B. Це «важливі і нетермінові» – найбільш перспективні задачі. Робити їх потрібно вчасно і уважно, аби вони не опинилися в квадраті А.
📍 В квадраті C – «термінові, але неважливі» задачі. Зустрічі, святкування, і інші турботи, яких ймовірно можна уникнути.
📍 «Неважливі і нетермінові» справи із квадрату D – це, як правило, спокуслива, але безглузда необхідність посперечатися з кимось в соціальних мережах, або подивитися серіал. Будьте розсудливі і плануйте свій відпочинок окремо.

Не «біжіть на місці».

Як розставити пріоритети в бізнесі? 4
Категорії
BLOG

Хаос в бізнесі. Норма чи може бути по-іншому?

Уявімо ситуацію: ваш постійний клієнт, який робив великі замовлення, в один момент відмовився далі працювати з вашою компанією. Шок. Паніка. Як? Чому? Що сталося?

Хаос в бізнесі. Норма чи може бути по-іншому? 6
Як не з’їхати з глузду?

У власника одразу питання до керівника відділу продажів, а в нього відповідно до менеджера, який «вів» цього клієнта. А тепер згущаємо фарби. Цей менеджер з продажів звільнився. Ви починаєте піднімати всі архіви, «лапатити» блокноти, таблиці, пригадувати розмови, вишукувати колишнього працівника, аби з’ясувати, що сталося.

Як вам така історія?

Не дуже, правда?

Насправді, дуже дивно, що сьогодні ще можуть траплятися такі ситуації. Інформаційні технології дають можливість впорядкувати хаос та автоматизувати взаємодію з вашими клієнтами.

Автоматизувати бізнес допоможе
CRM-ситема.

Встановивши, простеньку CRM-ку ви завжди будете мати «під рукою» впорядковану інформацію для управління продажами. 

Ви зможете прослухати всі телефонні розмови, прочитати переписку та історію спілкування з кожним клієнтом. Також ви можете побачити у кого із ваших менеджерів просідають продажі через погану консультацію, а у кого через те, що вони не вміють закривати угоди.

Як обрати CRM-систему?

Orderoom допоможе підібрати та інтегрувати програмне забезпечення конкретно під ваш бізнес. Дізнатися детальніше про послуги та умови співпраці за посиланням ↓ ↓ ↓

Категорії
BLOG

Як правильно розрахувати ціноутворення?

ЯПорахувати ціноутворення ПРАВИЛЬНО – задача із зірочкою. Адже, вартість вашого продукту повинна бути привабливою для клієнтів і вигідною для вас.

У вас є два методи визначити скільки насправді коштує ваш товар чи послуга на ринку:

  • Дідівський (ми його так жартома називаємо)
  • POSCO

1. Перший працює дуже просто. Собівартість + все, все, все + націнка = вуаля. Ви порахували дуже орієнтовно ціну вашого «продукту».

Одразу попереджаємо, цей метод уже застарілий і неактуальний для багатьох сучасних бізнесів. Візьмемо хоча б, до прикладу, будь-яку сферу послуг. Як ви порахуєте собівартість розробки дизайну інтер’єру?

2. POSCO. Більш точний метод завдяки аналізу реальної ситуації на ринку. Порівняйте себе зі своїми кількома конкурентами за такими критеріями:

P-продукт (асортимент, упаковка)

O-онлайн (наявність сайту, сторінок в соц.мережах, їх наповнюваність та UX)

S-сервіс (якість і швидкість обслуговування)

C-«ціна» власника та команди (компетенції, впізнаваність)

O-офлайн (фасад, вивіска, зовнішня реклама тощо)

Наприклад, коли ви об’єктивно розумієте, що ваш сайт (або буде майбутній сайт) в рази крутіше за ваших конкурентів –  сміливо оцінюйте себе вище. Так по кожному критерію.

Як правильно розрахувати ціноутворення? 8

Сформуйте таблицю із даними. Порівняйте загальну суму оцінок у кожному рядку і проаналізуйте,  свої можливості.  Таким чином, якщо загальна сума балів, порівняно з конкурентом А, у вас вища – логічно, що ціна вашого продукту теж повинна бути більшою. Відповідно навпаки. Менша кількість балів – менша ціна.

Порада! Аналізуючи, беріть до уваги максимально більшу кількість показників. Не ігноруйте деталі. Враховуйте, за що цінують клієнти той, чи інший продукт; за що готові платити більше.

Сумніваєте у точності своїх розрахунків? Краще не ризикуйте і довірте цю справу професіоналам.

Рентабельне ціноутворення – одна із фішок «City Profit». Ми розраховуємо оптимальні ціни на основі ретельно аналізу ніші та продукту. Також ми завжди беремо до уваги особистий прибуток власника. Погодьтеся, найнижча ціна – на ринку теж не найкращий варіант для рентабельності бізнесу.


Рентабельне ціноутворення – одна із фішок «City Profit».

В нашому портфоліо чимало кейсів, коли ми збільшували вартість чеку та дохід компанії в цілому, за рахунок підняття цін. Але таке ми можемо собі дозволити лише у тому випадку, коли розуміємо співвідношення ціни та якості.   

А ви впевненні, що ваші клієнти не готові платити вам більше? Якщо ні – City Profit допоможе вам дати відповідь на це питання.  https://www.cityprofit.com.ua/khm/

Категорії
BLOG

ТОП-5 причин поганих продажів

Як робити не потрібно!

Ви можете купу грошей вкласти в навчання працівників відділу продажів, а вони просто «зіллють» собі вашу клієнтську базу, звільняться і ніякого толку з цього не буде. Знаємо-знаємо, для власників бізнесу – це, як страшний сон. Тому, ми підготували для вас ТОП-5 порад, як робити не потрібно.

1. Відсутні скрипти продажів.

Це чітко прописані «схеми» – за якими повинні продавати працівники. Якщо ви не знаєте як ваші «зірки-продажники» роблять план, то що буде коли вони підуть? Ви зможете швидко знайти їм заміну і навчити новачка продавати на такому ж рівні? Це ВИЖИМКА найкращих технік, які працюють з вашими клієнтами.

2. Відсутній план продажів.

Коли ви кажете продай хоч скільки-небуть – у вас буде мінімальний результат. Мотивація і зарплата працівника повинні напряму залежати від виконання плану продажів. Він повинен бути оптимальним: не перебільшуйте! Нереальний план – демотивує.

3. Універсальні солдати.

Якщо ви ставите додаткові задачі своїм продавцям вони будуть займатися всім чим завгодно, тільки не продажами. Продажі – це справа дуже стресова. Потрібно ставити її в пріоритет. Маркетингом займаються маркетологи, документами – бухгалтери.

4. Ви не навчаєте свою команду.

Досвід показує, що якщо компанія піклується про кар’єрний ріст своїх працівників, то їх віддача в рази більша. Не забувайте: як ви відноситеся до своїх працівників – так вони відносяться до ваших клієнтів.

5. У вас відсутній план розвитку компанії.

Дуже ймовірно, що буде хаос. Працівники не розуміють куди рухатися і з чим вони мають справу.


ВІДДІЛ ПРОДАЖІВ – це машина

Пам’ятайте, ВІДДІЛ ПРОДАЖІВ – це машина, яка повинна працювати ефективно незалежно від сезонності, людського фактору чи інших причин.
Думаєте, це нереально? Тоді ми доведемо вам зворотне.
Будуємо такі машини з 2009 року!

Детальніше про нас ↓ ↓ ↓

Категорії
BLOG

Навіщо бізнесу відділ продажів?

А ви би стали терпіти некомпетентного чи надокучливого продавця? 😰 Думаємо, що ні. Сьогодні вибір товарів і послуг на ринку дуже великий. За хвилину можна швидко знайти заміну: зайти в сусідній магазин, набрати інший номер телефону чи відкрити сайт. Для споживача це дуже зручно.

Але якщо поглянути з точки зору 👀 власника бізнесу, то ця ситуація вже не здається  такою простою.

За статистикою 63% людей звертають увагу саме на те, ЯК їм продають!

💭 Якщо не відповідати очікуванням в якості сервісу, то можна залишитися в гордій самотності – в вічному очікуванні на клієнтів!

Максимальних результатів можна добитися тільки, якщо побудувати правильний ⚙ МЕХАНІЗМ ВЗАЄМОДІЇ зі споживачами. Побудувати самостійну структуру, яка, кажучи простими словами, буде ЗАРОБЛЯТИ ДЛЯ ВАС гроші.


Головне: побудувати правильний МЕХАНІЗМ ВЗАЄМОДІЇ з клієнтами!

Не завжди вхідний потік клієнтів одразу готовий здійснити покупку вашого продукту. Люди можуть відгукуватися на ваш товар, цікавитися ним, але не купувати! Навіть після якісної реклами є багато питань, які потрібно опрацьовувати.

Задачі відділу продажів:

📌 утримати інтерес

📌 якісно презентувати товар, проконсультувати

📌 довести до здійснення покупки

Один неправильний крок і клієнт піде.

Тепер ви розумієте, яку могутню силу мають працівники, які володіють техніками продажів і вміють їх застосовувати? 🔥

Уявіть ще одну РЕАЛЬНУ ситуацію. У ваших конкурентів 2-є працівників роблять такий самий план продажів, як у вас 5-ро. 📈 Як гадаєте, в чому причина? Відповідь залишайте в коментарях.

P.S. Ви все ще в очікуванні свої клієнтів? Ми вас розчаруємо – вони не прийдуть, якщо їх просто чекати. Замовляйте будівництво відділу продажів від City Profit ↓ ↓ ↓ .

Категорії
BLOG

Сім’я “City Profit”. Хто ми?

Ми не просто команда – ми 👨‍👩‍👧‍👦  сім’я компаній “City Profit”.

Коротко про кожного нас:

Сім'я "City Profit". Хто ми? 12

🔴 “City Proit” – бізнес “під ключ” – це якщо в трьох словах про все, чим займаються наші сітіки. Спочатку вони розрахують для вас стартову фінансову модель (#стартап_модель), а потім … запросять перерізати стрічку на відкритті ВАШОГО бізнесу. Стротити систему з нуля, або “прокачати” існуючу; сформувати команду чи побудувати відділ продажів; придумати маркетингову стратегію чи план продажів. Для них НЕ ІСНУЄ НЕРЕАЛЬНИХ задач!

Сім'я "City Profit". Хто ми? 13

🔴 ‘’Colombo Marketing” – це імідж-мейкери вашого бренду в інтернеті. Вони не зроблять з вашого продукту “цукерку” … і не сподівайтеся! Вони зроблять бомбу-ракету, адже від неї ефект більш приголомшлевий! Якісний та продающий контент – це їхня пристрасть. Обережно, вони знають все що хочуть ЧУТИ І БАЧИТИ ваші споживачі на сайті і у соціальних мережах.

Сім'я "City Profit". Хто ми? 14

🔴 “Orderoom” – їхня фішка спрощувати все складне. Для них не існує слова “ХАОС”, бо там де є беспорядок – вони все систематизують. Навіть, якщо ви думаєте, що у вашому бізнесі все ідеально, повірте, вони завжди знайдуть крихітну деталь, яка могла би працювати ефективніше. Розробка та впровадження програмного забезпечення, CRM-систем, автоматизація процесів – то до них.

Сім'я "City Profit". Хто ми? 15

🔴 Master Director: OPEN – це фабрика бізнесменів нового покоління. Їхня місія навчити ЕФЕКТИВНО управляти бізнесом будь-кого. Вони допоможуть освоїти найкращі інструменти, які “City Profit” успішно впроваджує вже 9 років у різних сферах бізнесу та процесу. Все, що для цього потрібно – ваше бажання розвиватися. А решта .. решта вони вас навчать.

Категорії
BLOG MDO

Хочете бути клієнто-орієнтованими? Не думайте про клієнтів!

Ось це поворот, подумали? Саме так. Ми нічого не сплутали.

Налагоджувати тісні зв’язки з клієнтами – це не задача власника бізнесу, а працівників, які спілкуються з ними. Саме вони представляють вашу компанію споживачам.

А тепер спочатку.

✅ Хочете бути клієнтоорієнтованими? Не думайте про клієнтів. Думайте, про працівників, які з ними працюють.

Це елементарна, банальна, проста правда. Зрозуміла для всіх.

Для керівника бізнесу клієнт має стяти на другому місці.

Як керівник ставиться до своїх співробітників, так співробітники відносяться до (його!) клієнтів. Саме тому по-справжньому клієнто-орієнтованих компаній відрізняє те, як вони відносяться до своїх працівників. Для керівника бізнесу клієнт має стяти на другому місці. Одразу після працівників.


Згідно досліджень: споживачі у спілкуванні з брендом цінують чуйність та розуміння.

👉 Згідно досліджень: споживачі у спілкуванні з брендом цінують чуйність та розуміння. А як забезпечити цю саму чуйність? Відповідь очевидна.

Хочете навчитися будувати класний та ефективний відділ продажів? Чекаємо вас на курсі підвищення кваліфікації. Тисни

Категорії
BLOG

Як зберегти підприємництво? (продовження)

Працювати 100 годин на тиждень на себе, щоб не працювати 40 годин на когось. В цьому вся суть бізнесу. Але є й чудова новина: бізнес – це незалежність. Тобто, свобода самостійно ухвалювати рішення. Чи багато хто з нас хотів би таку незалежність, якби це не було так важко?

❌Так-так, друзі, важко. Але реально!

Слід зменшити бюрократичні перешкоди для бізнесу.

Щоб вдихнути життя в міста та збільшити зайнятість, усім гравцям – уряду, банкам, провайдерам – слід зменшити бюрократичні перешкоди для бізнесу. Багато видів бізнесу потребують ліцензування. Марк Цукерберг може заснувати Facebook без дозволу, але не може без дозволу уряду постригти волосся.

✅ Щоб зберегти дух підприємництва, потрібно його полегшити. І ми на правильному шляху.


Ми на правильному шляху…

Технології відкривають нові види і можливості бізнесу. Тепер започаткувати свою справу, можна не виходячи з дому. Це відкриває нові можливості молодим мамам. За даними соціологічного дослідження на 75% більше жінок, ніж чоловіків, вважають. що праця дома – основна мотивація для для старту своєї справи.

Підприємництво не завжди пристрасть, інколи це потреба.

Люди третьої статті (які не позиціонують себе із жодною статтю), у чотири рази частіше стають підприємцями, тому що вони ніде не можуть знайти роботу. Підприємництво не завжди пристрасть, інколи це потреба.

Тому, якщо ви відчуваєте таку потребу, але вас досі зупиняє страх “прогоріти”, ми вам допоможемо швидко оцінити вашу ідею на рентабельність. Як? Переходьте =>

Категорії
BLOG SME2027

Розраховуємо бюджет проекту. Як уникнути помилок?

❌ Перша помилка. Завищення цін.

Ми думаємо, що донор сидить за океаном і знає про Україну максимум по карті. А про те скільки коштує оренда квадратного метра в Києві навіть уявлення не має. Поки ми йому не напишемо. От насправді, перша дуже велика типова помилка – це завищення цін.

✅ Наша порада

Пам’ятайте, навіть якщо донор сидить за океаном він може все проконтролювати в дуже простий спосіб. На кожне оголошення приходить тисячі приблизно однакових заявок, одного розміру і схожими потребами.  У такий спосіб можна швидко за середніми показниками побачити хто завищив.

❌ Друга помилка. Заниження цін.

Є дуже багато організацій, які насправді занижують бюджет, особливо в на частині робіт і послуг. Для чого? Щоб виграти проект. Але халепа виходить, коли ви потім починаєте реалізовувати проект і в вас реально не вистачає ресурсів.

✅ Наша порада

Пишіть проект не для того щоб виграти, а для того щоб виконати

❌ Третя помилка. Не читати інструкцію до бюджету.

Виявляється, що це не всі читають інструкцію до бюджету від донора. Це дуже важлива частина. Наприклад часто там вказується, що закупівля обладнання і розробка сайтів не підтримується. Тому не варто витрачати час і це вписувати в бюджет. Це одзнозначно знижує ваші шанси отримати інвестування.

✅ Наша порада

Пам’ятайте принцип: дозволено все, що не заборонено донором, що заборонено донором це не дозволено!

Про все це (і не тільки) детальніше на курсі SME2027.
Реєстрація 👇

Категорії
BLOG MDO

Простими словами про маркетинг і продажі

І так .. давайте уявимо дві ситуації.

1. У вас є яблуко.

І ви хочете заробити на його продажі. Ви підходите до людей на вулиці і пропонуєте їм купити ваше яблуко. Логічно? Але люди не розуміють навіщо їм ваше яблуко. Тоді ви починаєте розхвалювати наскільки ваш продукт  корисний. Там багато заліза та інших корисних речовин. плюс воно смачне і має ще овер мільйон переваг.

Таким чином, ви всіляко намагаєтесь переконати перехожих купити ваше яблуко. Ось це продажі.

2. На цей раз у вас немає яблука.

Ситуація друга. Ви знову хочете заробити і ходите по вулиці. Але! На цей раз у вас немає яблука. Ви просто запитуєте перехожих що вони хотіли б купити? Може бути вони хочуть яблук? А може грушок? А може бути взагалі баклажанів? На основі їх побажань ви вибираєте – що саме треба продавати цим людям.

Тобто вам не треба буде вже їх переконувати в тому, що ваш товар – потрібний і корисний. Вони самі захочуть його купити, а вам залишиться тільки поставляти його в потрібній кількості.

Ось це і є маркетинг. А точніше одна із його задач.


Не можна стверджувати точно, що важливіше для бізнесу: маркетинг чи продажі.

Не можна стверджувати точно, що важливіше для бізнесу: маркетинг чи продажі. Це, як вибачте, яйце і курка. Але потрібно чітко усвідомлювати зони відповідальності кожного відділу, щоб знати який напрямок треба “підтягнути” у конкретній ситуації.

Про продающий маркетинг, ефективні продажі і не тільки. Все ПРОСТИМИ словами. Як 2+2. Як яблука і баклажани.

6 тижнів, які змінять ваше уявлення про бізнес повністю. Реєструйтеся на курс підвищення кваліфікації управління бізнесом.

Переходьте ↓ ↓ ↓

Стартуємо 20 березня!